17. 5. 2022 / ARCHIV ČLÁNKŮ / Zdroj: Veletrh Analytica 2022 Mnichov
- Navštivte speciální show o digitální transformaci - Kolaborativní roboti poskytují podporu při každodenní laboratorní práci - Odborná fóra představí budoucí technologie pro svět laboratoří - Vysoká mezinárodní účast vystavovatelů vč. českých firem
Od 21. do 24. června 2022 otevře Analytica své brány na mnichovském výstaviště. Letošní zaměření předního světového veletrhu laboratorních technologií, analytiky a biotechnologie s doprovodnou analytickou konferencí je jednoznačné: digitální transformace laboratorního světa a know-how proti COVID-19.
Chytrá řešení pro digitální transformaci laboratorního světa jsou středem zájmu veletrhu analytica. Elektronické laboratorní notebooky, automatizované vysoce výkonné screeningy a pipetovací roboty: digitální transformace laboratorního světa již dávno začala. „V laboratorním průmyslu existuje jasná touha po větší digitální podpoře a automatizaci,“ říká Armin Wittmann, projektový manažer veletrhu. "Analytica činí budoucí technologie hmatatelnými, aby urychlil přechod na Laboratoř 4.0."
Kolaborativní robotická ramena jsou nezbytnou součástí chytré laboratoře prezentující se na veletrhu Analytica. Podporují pracovníky laboratoře jednoduchými činnostmi, jako je vkládání uzávěrů do centrifugy nebo uzavírání nádob na vzorky. "Cílem je v budoucnu provádět více experimentů nebo analýz ve vyšší kvalitě s menším počtem zdrojů," vysvětluje Felix Lenk, který je spolu s několika vystavovateli analytiky zodpovědný za digitální laboratoř na veletrhu.
Další výzva pro Laboratoř 4.0: Všechna zařízení spolu musí komunikovat a vyměňovat si data. Navíc jsou napojeny na mobilní koncová zařízení uživatelů a někdy i na externí IT oddělení. Tuto vizi lze realizovat pouze v případě, že veškerý software a laboratorní technologie lze propojit do sítě a všechna zařízení mají standardizované rozhraní.
S kombinovaným know-how proti COVID-19:
Ať už se jedná o aplikaci PCR nebo špičkové analytické vybavení pro vývoj vakcín: analytický a biotechnologický sektor prokázal svou sílu během pandemie. „Přibližně 120 vystavovatelů představí na veletrhu analytica své inovace pro zvládnutí pandemie,“ oznamuje Armin Wittmann, projektový manažer veletrhu.
Moderní analýza je nezbytná pro výrobu vakcín a léků, pro spolehlivou detekci virů a mutační studie. V boji proti SARS-CoV-2 nebylo nutné znovu vynalézat analytické metody, ale specifikovat je s ohledem na COVID-19 – a to výrobci zařízení zvládli závratnou rychlostí. Thermo Fisher Scientific bude například v Mnichově poskytovat informace o chromatografii a hmotnostní spektrometrii ve službách výzkumu virů, charakterizaci vakcín a další. Společnost také představí metody pro zkoumání lipidů, které slouží jako nosiče mRNA ve vakcínách. Řada dalších vystavovatelů, včetně průmyslových gigantů, jako jsou Analytik Jena, Bruker, PerkinElmer, Shimadzu a Waters, má ve svém portfoliu také nástroje a technologie související s koronou.
Téměř tisícovka vystavovatelů z 50 zemí se těší na Vaši návštěvu!
Svaz chemického průmyslu
České republiky
Rubeška 393/7
190 00 Praha 9
IČ: 16193725
DIČ: CZ16193725
+420 283 290 786